LBweb Łukasz Bącik
Komentarze: 0

Testy ikony mobilnej w Google

Google znowu testuje – naturalnie w USA. Mianowicie chodzi o oznaczanie mobilnych stron w wynikach wyszukiwania odpowiednią ikoną. Nie jest to nowy test, bo już kiedyś (w sierpniu 2012) testowano takie rozwiązanie, jednak z jakichś powodów nie wdrożono tego na szeroką skalę.

Google znowu testuje – naturalnie w USA. Mianowicie chodzi o oznaczanie mobilnych stron w wynikach wyszukiwania odpowiednią ikoną. Nie jest to nowy test, bo już kiedyś (w sierpniu 2012) testowano takie rozwiązanie, jednak z jakichś powodów nie wdrożono tego na szeroką skalę. Ową ikonkę zauważył @BrentDPayne, który oczywiście udostępnił ten oto screenshot:

Testy ikony mobilnej w Google

Jak widać obok adresu strony umieszczono ikonkę oznaczającą mobilną wersję tegoż serwisu. Moim zdaniem świetne rozwiązanie dla osób przemierzających internet za pomocą urządzeń mobilnych. Z pewnością przełoży się to na zaoszczędzenie MB.

Niestety nad Wisłą powyższy zrzut wygląda następująco:

Testy ikony mobilnej w Google

Ile przyjdzie nam poczekać na dotarcie mobilnej ikonki, tego nie wiadomo. O ile w ogóle do Polski ona dotrze. Moim zdaniem powinna jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *