Jak wybrać poprzedni element CSS? Dowiedz się, jak korzystać z alternatywnych metod selekcji i jQuery do pracy z poprzednimi elementami.
Blog
Short posts to sekcja, gdzie znajdziesz szybkie porady i gotowe rozwiązania prostych, lub nie, problemów do wykorzystania na swojej stronie.
Dodanie unikalnych elementów do tablicy
Jak sprawdzić, czy strona się załadowała?
Jak szybko przenieść zmiany do nowego brancha GIT?
Liczebność elementów w tablicy
Prosty trójkąt w CSS
Detekcja CapsLock w JS
Ciekawe kształty w czystym CSS
Sprawdzenie połączenia z internetem
Stylowy formularz – #szybkiwebdev
Zmienne var w CSS3
Dowiedz się, jak używać zmiennych var w CSS3 do tworzenia elastycznych i łatwych w utrzymaniu stylów. Kompletny przewodnik dla programistów.
GPT-4o mini – kolejny rozdział sztucznej inteligencji
Wczoraj (18.07.2024) ogłoszono premierę GPT-4o mini, nowego, przystępnego cenowo i inteligentnego małego modelu. GPT-4o mini jest znacząco mądrzejszy, tańszy i równie szybki jak GPT-3.5 Turbo. Model ten jest teraz dostępny w API, oferując użytkownikom szereg zaawansowanych możliwości. Oto, co musisz wiedzieć o tym modelu.
Infinite scroll – zalety, wady i najlepsze praktyki
Infinite scroll, czyli nieskończone przewijanie, to technika web designu, która pozwala na ładowanie zawartości strony dynamicznie podczas przewijania. Zamiast tradycyjnych stron podzielonych na sekcje z przyciskami „następna” i „poprzednia”, infinite scroll ładuje nowe treści bez przerwy, gdy użytkownik zbliża się do końca aktualnie wyświetlanej strony.
IntersectionObserver(), czyli co widzimy na ekranie
IntersectionObserver pozwala na monitorowanie, kiedy element wchodzi i wychodzi z widoku użytkownika. W praktyce oznacza to, że możemy efektywnie zarządzać ładowaniem zasobów, takich jak obrazy czy filmy, a także implementować różnorodne interakcje, które reagują na pozycję elementów w oknie przeglądarki.
Alternatywa dla npm link – Yalc
Yalc umożliwia publikację zmian w bibliotece lokalnej oraz automatyczne dystrybuowanie aktualizacji do zainstalowanych kopii, co jest znacznie wygodniejsze niż manualne zarządzanie pakietami.
UX stron internetowych – dlaczego jest tak istotny?
User Experience, odgrywa kluczową rolę w projektowaniu stron internetowych, mając bezpośredni wpływ na to, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną i jak postrzegają markę. W artykule przedstawiam listę pięciu najważniejszych zagadnień związanych z UX stron internetowych, opartą na aktualnych trendach i praktykach.
Funkcja color-mix() w CSS
Funkcja color-mix() otwiera nowe możliwości dla projektantów i deweloperów webowych, ułatwiając tworzenie spójnych i estetycznie przyciągających palet kolorów bez potrzeby ręcznego mieszania barw.
Optymalizacja wizytówki Google Maps
W obecnych czasach, gdy konkurencja w przestrzeni internetowej jest ogromna, każda firma stara się wyróżnić i dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego celu jest optymalizacja wizytówki Google Maps.
Neurocopywriting – co to jest i jak używać?
Neurocopywriting to stosunkowo nowa koncepcja w marketingu i copywritingu, która łączy w sobie wiedzę z dziedziny neuropsychologii z technikami pisania tekstów reklamowych. Celem neurocopywritingu jest stworzenie takich treści, które będą maksymalnie skuteczne w przyciąganiu uwagi odbiorców, wywoływaniu emocji, a także skłanianiu ich do podjęcia określonych działań, np. zakupu produktu czy usługi.
Jak pisać poprawne i wydajne zapytania do sztucznej inteligencji?
Poprzez unikanie ogólnikowych zapytań i zapewnienie szczegółowych wskazówek, można zoptymalizować proces generowania treści przez sztuczną inteligencję, co przyczynia się do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.
Katalogi stron – czy nadal mają sens?
Współcześnie katalogi stron nie są już tak ważne jak kiedyś, ale wciąż istnieją wysokiej jakości katalogi, które mogą być wartościowe dla SEO.
Jak promować posty na Facebooku?
Promowanie jest jednym z najczęściej wybieranych celów reklamodawców, nierzadko pojawia się też obok kampanii nastawionych na pozyskiwanie leadów, sprzedaż oraz ruch. Jest to całkiem wdzięczny cel reklamowy. Dzięki niemu niskim kosztem udaje się pozyskać o wiele więcej reakcji i komentarzy pod postem organicznym. Warto więc wziąć go pod uwagę podczas obmyślania strategii naszych kampanii na Facebooku.
WCAG 2.2 – co wnosi nowego?
Wytyczne WCAG obejmują dostępność treści internetowych na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i urządzeniach mobilnych.
CSS Grid – kompendium wiedzy
Display: grid to właściwość używana do tworzenia układów siatki na stronie internetowej. Pozwala ona na definiowanie kontenera jako siatki, w której można precyzyjnie określić rozkład elementów dzieci w rzędach i kolumnach za pomocą właściwości, takich jak grid-template-columns, grid-template-rows, grid-gap itp. Ta funkcja jest bardzo przydatna do tworzenia elastycznych i responsywnych układów stron.
Konwersja zmiennej na wartość numeryczną w JavaScript
JavaScript, będący jednym z najpopularniejszych języków programowania używanych w tworzeniu stron internetowych, oferuje różne metody konwersji danych. Jedną z najczęściej stosowanych technik jest wykorzystanie operatora + do przekształcania zmiennych na wartości numeryczne.