Sprzedaż na OLX

Temat, który chciałbym dzisiaj poruszyć to sprzedaż przedmiotów w serwisie ogłoszeń OLX i z nią związane moje "przeboje".

Sprzedaż na OLX

Sprzedaż auta

Jakiś czas temu sprzedałem auto. Początkowo zostało wystawione jedynie na OLX, później dołączyłem serwis Sprzedajemy.pl i jakiś inny lokalny (już nie pamiętam nazwy). Pomijam fakt, że rozpocząłem sprzedaż tego auta przed wakacjami, co jest słabym pomysłem, bo to raczej martwy okres. Klienci, którzy dzwonili i pisali to byli głównie handlarze, mimo że w treści ogłoszenia było napisane, że handlarzom i komisom dziękuję. Kolejną kwestią było to, iż 2 telefony były z serwisów chcących pomóc mi w sprzedaży i wykonać mi darmowy przegląd auta, bym wiedział w jakim jest stanie. Serio? Mam auto i nie wiem w jakim jest stanie? Może ktoś dałby się na to nabrać (że to nie handlarz/komis), ale nie ja. Ostatecznie auto zostało sprzedane osobie prywatnej.

Sprzedaż dwóch telefonów

Nadszedł czas na sprzedaż dwóch, identycznych telefonów marki Microsoft Lumia. Telefony w pełni sprawne, w bardzo dobrym stanie wizualnym. Z racji tego, że system operacyjny w tych urządzeniach już jest praktycznie martwy, telefony wystawiłem za symboliczną kwotę. Jak się później okazało, dla potencjalnych klientów to nadal za wysoka cena. Jeden klient raczył zaproponować mi 50% ceny wyjściowej, inny chciał, abym nie usuwał swoich danych z telefonów, bo ponoć nie poradzi sobie z ponowną konfiguracją. Ostatecznie telefony się sprzedały normalnemu klientowi.

Sprzedaż mini wieży

Przypadek ostatni i na dzień dzisiejszy (29 kwietnia 2019) nadal trwający. Sprzedaję starą mini wieżę już 2 miesiąc. Napisane w ogłoszeniu, że chcę, aby osoba odebrała osobiście przedmiot. Ludzie ignorują to i piszą wiadomości typu "dam 60% ceny i pan mi to wyśle". Prawie jak rozkaz, prawda? Przewija mi się też klient (zdecydowany), który ma problem z dotarciem do mnie, bo nie jest zmotoryzowany. Jestem w stanie to zrozumieć, ale każda rozmowa telefoniczna z nim, to 15-20 minut słuchania do czego będzie on wykorzystywał tę wieżę. Czy i kiedy się to sprzeda?

Podsumowanie

Być może macie podobne perypetie ze sprzedażą, jednak mam wrażenie, że ludzie kupując coś na OLX oczekują, że sprzedawca zgodzi się na 50-60% ceny, albo weźmie na siebie koszt przesyłki. Ludzie nie czytają treści ogłoszeń, ignorują niektóre jego części? Czy to się kiedyś zmieni?

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.