Responsywne tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych zgodnie z nowym trendem - Responsive Web Design sugeruje, aby budować strony, które będą automatycznie dopasowywać się do urządzeń, za pomocą których są otwierane. Koncepcja ta zwraca przede wszystkim uwagę na to, że strona tworzona ma być tak, by w różnych rozdzielczościach wyświetlała się poprawnie, czyli by dopasowana była wyglądem oraz zawartością do rozmiaru urządzenia, z którego korzysta odwiedzający ją internauta. Dopasowywać się ma do urządzenia automatycznie poprzez „rozpoznanie” go.

Aby jeszcze dokładniej przedstawić responsywność stron, przedstawiam poniżej schemat, który przedstawi to w największym skrócie:

Ważne jest to, aby tworzone strony internetowe, a właściwie zlecających tworzenie stron www mieli świadomość szybkiego tempa, w jakim rozwija się mobilny Internet oraz jak dużo ludzi zagląda dziś do sieci poprzez różne urządzenia mobilne. Jeżeli chcemy docierać do coraz większej ilości ludzi, powinniśmy posiadać mobilną wersję strony, która będzie elastycznie dopasowywać się do urządzenia, za pomocą którego jest przeglądana.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.