Aktualizacje algorytmów Google

Po dłuższej przerwie powracam do pisania. Przez ostatni czas sporo się dzieje w Google. Co chwila słyszymy o jakichś wzrostach/spadkach - to normalne wg mnie. Jakiś czas temu Google zapowiedziało, iż nie będzie informowało o aktualizacjach. Ponadto nie spodziewajmy się także, aby Google potwierdziło którąś z wydanych aktualizacji.

Aktualizacje algorytmów Google

Kwietniowy Mobilegeddon

To jedna z ostatnich aktualizacji algorytmu, jaką zapowiedziano. Szumnie obwieszczona i szumnie rozniesiona wieść po internecie wniosła nieco paniki, o czym ostatnio pisałem. Co przyniosła owa aktualizacja? Spadki witryn niedostosowanych do mobilnych urządzeń w mobilnych wynikach wyszukiwania. Czy można było tego uniknąć? Oczywiście, testując witryny narzędziem przygotowanym przez samo Google. Narzędzie również podpowiada co poprawić i na co zwrócić uwagę.

Analiza aktualizacji Google

Jak analizować aktualizacje Google? Odpowiedź jest tylko jedna - "na zimno". Należy na spokojnie przewertować statystyki i zastanowić się, czy mamy sobie coś do zarzucenia, jeśli chodzi o wytyczne Google. To pozwoli na określenie celu, bądź zmianę sposobu, aby go osiągnąć. Dopiero wtedy należy działać, nie wcześniej.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.