Kruger&Matz Live 2 LTE - pierwszy miesiąc użytkowania

Czy znacie jakąś polską firmę produkującą np. smartfony? Owszem, jest to Krüger&Matz, której produkty są na rynku od 2010 roku. Jednak nie o samej firmie chciałbym opowiedzieć, a o jednym z jej produktów - Krüger&Matz Live 2 LTE. Jako że nie jestem zwolennikiem wybierania produktów firm wiodących (Samsung, Apple), postanowiłem rozejrzeć się za alternatywą, która zrównoważy mi jakość i cenę. Oczywiście ktoś powie, że za jakość trzeba wysypać 4 cyfrową sumkę. Nie do końca się z tym zgodzę. O tym dlaczego, w dalszej części.

Kruger&Matz Live 2 LTE - pierwszy miesiąc użytkowania

Wybór

Dlaczego wybrałem firmę Krüger&Matz? Otóż potrzebowałem dosyć mocnych parametrów w rozsądnej cenie. Moje wymagania były następujące:

  • Dual-sim (priorytet),
  • LTE,
  • ekran maksymalnie 5 calowy (większe ekrany w smartfonach uważam za wadę),
  • możliwie spora rozdzielczość.

Z tymi czterema warunkami rozpocząłem poszukiwania i co się okazało? Tak, grono urządzeń zawęziło się do tego stopnia, że stanąłem przed wyborem sprowadzenia słuchawki z Chin ("firma marki Firma") lub ... no właśnie. Produkt naszej krajowej firmy - Krüger&Matz Live 2 LTE. Po przeczytaniu recenzji i zapoznaniu się ze specyfikacją stwierdziłem o zakupie.

Pierwsze wrażenie

Po otworzeniu paczki ujrzałem wbrew pozorom niewielkie pudełko, a w nim mój nowy smartfon. Przy pierwszym chwycie urządzenia poczułem od razu przyjemny tylny panel wykonany z matowego plastiku, który pewnie się trzyma. Kolejną niespodzianką było to, iż producent wyposażył ekran w 2 folie - pierwsza z nadrukowanymi parametrami, druga zaś ochronna. Przyznam, że jestem zwolennikiem możliwie jak najlepszego zabezpieczania telefonu przed możliwymi uszkodzeniami, a tu takie zaskoczenie. Etui naturalnie dokupiłem, dzięki czemu jestem pewien, że moje urządzenie jest prawidłowo zabezpieczone.

Specyfikacja Krüger&Matz Live 2 LTE

Nazwa urządzenia: Krüger&Matz Live 2 LTE (KM0413)

System operacyjny: Android 4.4.2 Kitkat

Procesor Qualcomm: Snapdragon 400 MSM8926 Quad-Core ARM Cortex A7 1.2GHz

RAM: 1 GB

Łączność: LTE B3 1800 FDD, LTE B7 2600 FDD, WCDMA 900/2100MHz, GSM (Dual-sim), Bluetooth 4.0+EDR+A2DP, USB 2.0 - Micro USB

Wyświetlacz: 5" HD 720x1280 OGS, pojemnościowy multitouch

Kamera: tył 13 Mpix, przód 5 Mpix, autofocus, flash

Waga: 139g

Wymiary: 141mm x 69.2mm x 8.9mm

Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n wireless

GPS: GPS/AGPS/Glonass

Czujniki: zbliżeniowy, światła, akcelerometr, kompas

Pojemność baterii: 3,8V; 2500 mAh

Wrażenia po miesiącu użytkowania

Miesiąc użytkowania minął dokładnie 23 stycznia br. Ten czas spędziłem na dokładnym zapoznaniu się z softem (poprzednio używałem Androida 4.1.1), który posiada delikatną, firmową nakładkę, która jednak nie przeszkadza ona w swobodnym użytkowaniu. Pierwszy tydzień używałem smartfon z jedną kartą sim. Później dołożyłem drugą, którą wykorzystuję jako internetową (nie Aero2). Urządzenie było (i nadal jest) używane dosyć intensywnie, gdyż łączność LTE jest uruchomiona przez około 16h na dobę, w tym około 6h w połączeniu z wykorzystaniem smartfona jako router. Taki tryb użytkowania pozwala obejść się bez ładowarki przez niecałe 2 dni, co przy tej intensywności jest według mnie dobrym wynikiem.

Jeśli chodzi o wrażenia związane z interfejsem to chyba systemu Android nie będę przedstawiał. Powiem tylko, iż 1GB pamięci RAM i 4 GB pamięci wbudowanej, z czego około 2,2 GB jest do dyspozycji użytkownika. Obecnie jest dostępna aktualizacja oprogramowania (naturalnie zainstalowałem) wnosząca następujące zmiany:

Lista zmian:

  1. Poprawa oprogramowania dla modemu 3G/4G
  2. Aktualizacja tłumaczeń systemu
  3. Aktualizacja APN
  4. Dodatkowa opcja wyboru miejsca instalacji aplikacji – w pamięci telefonu lub na karcie SD.*
  5. Dodatkowa opcja przenoszenia aplikacji z pamięci urządzenia na kartę SD.*

Aparaty. Tutaj zaczyna się zabawa. Przedniego (5Mpix) użyłem raz, do sprawdzenia czy działa, gdyż nie jestem typem selfie-men :) Główny 13 Mpix'elowy aparat wykorzystuję od czasu do czasu i muszę przyznać, że robi naprawdę dobre zdjęcia.

Kruger&Matz Live 2 LTE - pierwszy miesiąc użytkowania
Kruger&Matz Live 2 LTE - pierwszy miesiąc użytkowania
 

Podsumowanie

Reasumując uważam, że dokonałem dobrego wyboru kupując ten model. Mam nadzieję, iż kolejne miesiące użytkowania Krüger&Matz Live 2 LTE upłyną podobnie jak pierwszy. W przyszłości rozważam również kupno tableta z logo K&M; czy do tego dojdzie - okaże się za 2-3 miesiące.


Źródło zdjęcia: 1

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.