Cale i kąty widzenia - potrzebne duże czy nie?

Spora większość społeczeństwa w dzisiejszych czasach posiada większy lub mniejszy wyświetlacz w swoim telefonie lub tablecie. Gdy prześledzimy historię smartfonów to zauważymy tendencję wzrostową jeśli chodzi o liczbę cali wyświetlaczy. Kiedyś urządzenia miniaturyzowano pod każdym względem, dzisiaj owa miniaturyzacja również postępuje, jednak obecnie nie dotyczy to wyświetlaczy.

Cale i kąty widzenia - potrzebne duże czy nie?

Liczba cali

Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie jaka jest maksymalna liczba cali na wyświetlaczu waszego smartfona, której już nie bylibyście w stanie zaakceptować? Owszem, ja również sobię zadałem to pytanie - moja odpowiedź to 4,5-4,7 cala to absolutne maksimum, aby można było by obsługiwać smartfona jedną ręką. No chyba, że ktoś ma przedłużane palce ;)

Kąty widzenia

Dochodzimy do sedna tematu jaki sobię dzisiaj obrałem. Czy sprawdzaliście już pod tym względem wyświetlacze waszych urządzeń mobilnych? Pod jakim kątem odbiór obrazu przestaje być akceptowalny? Pewnie u jednych będzie to większe odchylenie, u innych mniejsze.

Ja natomiast chciałbym poruszyć ten temat od innej strony - czy w ogóle potrzebne są nam na co dzień duże kąty widzenia? Niech każdy z was odpowie sobie na pytanie, w jakiej pozycji najczęściej trzyma urządzenie przed oczyma. Czyżby prostopadle do kierunku wzroku? Ja również.

Zatem czy to powinno być wyznacznikiem jakości ekranu? Może warto było by wybierać ekrany takie, które np. zapewniają dobry kontrast w słoneczne dni? Pytania zawarte w tekście pozostawiam otwarte i do przemyślenia dla każdego czytelnika.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.