Naukę ReactJS czas zacząć

Zawsze fascynowały mnie witryny napisane w technologiach po stronie użytkownika, które nie wymagają przeładowania strony. Witryny takie, działają niezwykle szybko i dane mamy praktycznie od razu przed oczami, a to za sprawą wykorzystania JavaScriptu. Frameworki opanowały dzisiejszy internet - to trzeba przyznać. DOM jest stosowany do kolejnych web-technologii, jako ustandaryzowany model.

Naukę ReactJS czas zacząć

Dlaczego ReactJS?

Wybór padł na Facebook ReactJS, ponieważ framework ten zdobywa coraz to większe grono społeczności web deweloperów. Istnieją oczywiście inne frameworki choćby Angular JS (Google), ExtJS czy BackboneJS - ja postanowiłem spróbować nauczyć się ReactJS. Czy i ile czasu mi to zajmie? Wyjdzie w praniu. Jest to mój pierwszy tego typu framework, więc jakichś spektakularnych aplikacji się nie spodziewam, jednak już jakieś plany są.

O ReactJS słów kilka

ReactJS jest to javascript'owa biblioteka stworzona przez Facebooka jako wzorzec MVC, z nastawieniem na V (czyli widok). Przy tworzeniu tegoż frameworka skupiono się na dwóch podstawowych założeniach: ma być prosto i w oparciu o deklaracje. Podstawową definicją w ReactJS jest createClass oraz render.

Do rzeczy

Zabieram się do pracy. Zaczynam od podstaw rzecz jasna.

Powyższy przykład to podstawa działania mechanizmu, w którym tworzona zostaje nowa klasa i renderowany jest widok.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.