SEO a pozycjonowanie - to to samo?

Tworzenie stron internetowych to praca dla osób cierpliwych i wytrwałych. Czasem przychodzi jednak taki moment, kiedy webmaster powinien poznać podstawy SEO, by tworzona witryna nie tylko dobrze wyglądała dla użytkownika, ale także dla robotów indeksujących. Drugim przypadkiem jest seowiec, który powinien znać podstawy tworzenia stron, czyli HTML i CSS, a niekiedy jest potrzeba zmiany bądź dopisania kawałka kodu PHP. Przejdźmy jednak do meritum tematu, czyli czy SEO to to samo co pozycjonowanie?

SEO a pozycjonowanie - to to samo?

SEO - Search Engine Optimizer (on site)

Rozwijając temat SEO należy stwierdzić, że jest to optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek intenetowych, tj. Google, Bing, Yahoo czy Yandex. Optymalizując stronę należy pamiętać, że niekiedy wyszukiwarki udostępniają swoje własne zasady i reguły, do których seowiec czy webmaster powinien się stosować. Zachowanie tychże norm zaowocuje tym, że roboty indeksujące będą mogły sie sprawniej poruszać po danej stronie.

Pozycjonowanie (off site)

Ta dziedzina różni się od zagadnienia SEO. Jest to szereg czynności, jakie pozycjoner powinien wykonać, aby witryna pojawiła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Na temat pozycjonowania i czynników wpływających na miejsce w SERPach powstało już mase książek, publikacji, jednak częste aktualizacje algorytmów Google niekiedy burzą stawiane tam tezy.

Jest coś jeszcze...

mianowicie Content Marketing, który łączy w sobie zagadnienia on i off site. Jest to jednak temat na oddzielny materiał.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.