Yahoo Directory kończy swoją działalność

Stało się. Wczoraj (26 września 2014) pan Jay Rossiter w oficialnym komunikacie poinformował, iż dni Yahoo Directory są policzone. Yahoo rozpoczął prawie 20 lat temu pewną epokę, który pomogła użytkownikom korzystać z Internetu. Niektórych może się wydawać, że Google był od zawsze jedynym źródłem informacji. Otóż zanim Google rozpoczęło swój żywot, był katalog Yahoo i jego ręcznie tworzona lista stron internetowych. W podanym wczoraj komunikacie czytamy, że wraz z końcem roku 2014 The Yahoo Directory kończy swoją działalność, zaś reklamodawcy zostaną przeniesieni do nowego serwisu Yahoo.

Yahoo Directory kończy swoją działalność

Kiedy Yahoo rozpoczął pracę w 1994 roku, był to najbardziej popularny sposób przeglądania stron. Yahoo szybko stał się najpopularniejszą wyszukiwarką w sieci. Przez swój flagowy produkt, to znaczy ogólne określenie wszelkich usług, usprawniono wyszukiwanie treści, aby użytkownik miał zawsze informacje, których szuka.

Jak już wcześniej wspomniałem, wraz z końcem Yahoo Directory skończy się pewna epoka - epoka tradycyjnego i wartościowego katalogowania stron. Choć katalog już od dawna nie był rozwijany, to z pewnością przyczynił się do rozwoju sieci.

RIP, Yahoo Directory.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.