Google+ już niewymagany przy zakładaniu Gmail'a. I dobrze.

Google+ jest serwisem, który wymaga zaangażowania - to nie Facebook. Podczas zakładania konta Google, napewno co niektórzy psioczyli, po co mi konto na Google+, przecież i tak nie będę z niego korzystał. Ot teraz się to zmieni, bo zniesiono ten obowiązek i użytkownik ma wybór, czy zakładać konto Google+, czy podziękować i przejść dalej. Moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja.

Dlaczego?

Według mnie zniesiono taki obowiązek, ponieważ wkońcu dostrzeżono, że nie potrzebne im są "martwe" konta. Postawiono na jakość tworzonych kont i teraz konta Googole+ będą tworzone, przez ludzi, którzy ich rzeczywiście chcą. Jak dla mnie bardzo dobre posunięcie Google.

Google+ już niewymagany przy zakładaniu Gmail'a. I dobrze.

Google+ nie rozwija się? Nic z tych rzeczy!

Rozwój "społecznościówki" z Mountain View dla przeciętnego użytkownika może być niezauważalny, jednak wystarczy przejrzeć tę społeczność, aby zmienić zdanie. Pierwsza z brzegu nowość - integracja zdjęć Google+ z Mapami. Wiele osób wieszczyło zamknięcie Plusa zaraz po odejściu Vica Gundotry. Kolejnym dobrym ruchem ze strony Google była integracja komentarzy na YouTube. Jedyny sensowny komentarz do tego - uporządkowanie śmietnika jakim były te komentarze.

No właśnie - co z komentarzami na YT?

Odpowiedź jest bardzo prosta i ktrótka. Chcesz komentować lub ocenić restaurację - załóż konto na Google+. Niestety Facebook na tyle utarł się już w świadomości użytkowników social media, że Google+ ma naprawdę ciężko, to fakt. Jednak podstawową różnicą między tymi dwoma serwisami jest ład i porządek w wyświetlanych treściach. Kto korzysta z obu serwisów ten wie, że Facebookowa tablica to swoista "ściana płaczu i chaosu", podczas gdy na Google+ treści są wyświetlanie w sposób uporządkowany.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.