Zdjęcia Google+ w Google Maps

Kilka dni temu pisałęm na temat nowości w mapach Google, a tu już wprowadzono kolejne. Jeśli tworzysz swoje galerie w Google+ to jest duża szansa, że niebawem trafią one do map Google. Jeśli cenisz sobie poufność swoich zbiorów, lepiej zmień ich ustawienia prywatności. Firma planuje dać dostęp mapom do zbiorów użytkowników Google+. Z jedej strony to dobrze, bo przed wyjazdem w jakieś miejsce można je obejrzeć i zdecydować czy warto. Z drugiej jednak strony zabieg ten nasuwa pewne pytania. Zdjęcia oznaczone jako publinczne oraz posiadające odpowiednie geotagi będą umieszczane od razu po zaakceptowaniu ich. Pytanie brzmi - co w przypadku, gdy ktoś zarabia na fotografii?

Zatem przejdźmy do samej usługi zdjęć w Google Maps. Pierwszy ekran powita nas dużym zdjęciem sferycznym.

Zdjęcia Google+ w Google Maps

Naturalnie każdy z użytkowników ma możliwość dodania swoich zdjęć i przypisania ich do konkretnej lokalizacji. Pozwala to na prezentowaniu wartościowych danych innym użytkownikom, a co za tym idzie, otrzymujemy świetny przewodnik po wybranym terenie.

Ponadto otrzymujemy odpowiedni panel do zarządzania dodanymi zdjęciami.

Zdjęcia Google+ w Google Maps

Na powyższym zrzucie widzimy swoje zjęcia (zaakceptowane oraz oczekujące na akceptację) oraz mapkę z lokalizacjami naszych zdjęć. Dodatkowo możemy zarządzać ustawieniami powiadomień o akceptacji zdjęć i ich popularności.

Zdjęcia Google+ w Google Maps

Jednak przed umieszczeniem bądź oznaczeniem jako publiczne radziłbym zapoznać się z zasadami dotyczącymi zdjęć w Google Maps.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.