Nowe funkcjonalności w Google Maps

Planowanie wycieczek to zadanie obowiązkowe przed każdą wyprawą w góry, nad może czy po prostu na wypad za miasto. Można również odwzorowywać trasę po jej przebyciu. Wczoraj (16 września 2014) na blogu Google Lat Long poinformowano, że wprowadzone zostały nowe funkcjonalności do Google Maps. Oczywiście wyznaczono przykładową trasę i można ją zobaczyć poniżej.

Jak widać na powyższej mapce, dodano kilka nowych elementów, takich jak ikonki, markery czy też linie. Naturalnie możemy z nowych elementów korzystać zarówno w wersji desktopowej, jak i w wersji mobilnej - aplikacja na androida. Dodatkowo możemy zapisać utworzone trasy/zdarzenia, a później je odtworzyć, udostępnić znajomym czy na Google+. Można również wyszukiwać trasy innych użytkowników, udostępnione jako publiczne.

Ciekawą rzeczą jest to, że nowe elementy (np. własne punkty, przygody, schroniska, parkingi) można nanosić na wszystkie dostępne widoki (mapa, satelita, teren, hydrograficzna i inne). Następnie przeglądając utworzone trasy można zmienić widok na inny.

Nowe funkcjonalności w Google Maps

Ogólnie nowe możliwości prezentują się ciekawe i z pewnością będą bardzo przydatną funkcjonalnością na przyszłe wycieczki. Ja na pewno skorzystam.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.