Google już sprzedaje domeny

Usługi Google to już prawdziwa armia. Jakiś czas temu poinformowano, że Google zamierza rozpocząć sprzedaż domen i tak się stało. Póki co domeny mogą kupować osoby posiadające specjalne zaproszenie do wersji beta. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się sprzedaż dla wszystkich, jednak można się spodziewać, że Google będzie chciało zagarnąć część rynku domen konkurencyjnymi cenami.

Google już sprzedaje domeny

Zapowiedziano również, że wraz z domenami będą oferowane kreatory stron internetowych taki Weebly, Squarespace czy też Wix.com. W związku z tym, Google zdejmuje z użytkowników konieczność znajomości języków programowania, a tworzenie prostych stron będzie dobywać się w graficznych kreatorach, np. metodą drag & drop. Ponadto planowana jest opcja wykupienia hostingu.

Póki co jedyną drogą do skorzystania z wersji beta jest wysłanie prośby o kod poprzez przygotowany formularz - Link do formularza.

Czy i kiedy nowa usługa trafi do Polski nie wiadomo. Osobiście mam taką nadzieję, bo znając Google, ich domeny będą miały (pewnie niewielkie) jakieś profity w wynikach wyszukiwania.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.