Katalogi stron - jakich należy unikać?

Katalogowanie stron to jedna z podstawowych form zdobywania linków do naszej strony. Należy jednak pamiętać, że katalogowanie (jak wszystkie inne działania) trzeba wykonywać z głową. Dotyczy to także wyboru katalogów stron, do których zamierzamy dodać naszą stronę. Kiedyś, wśród osób zajmujących się pozycjonowaniem, panowało przekonanie, że im więcej zdobytych linków tym lepiej. Niektórzy do dzisiaj stosują te praktyki, jednak obecne algorytmy wyszukiwarek i tak odrzucą linki słabej jakości, a więc należy się skupić na tych dobrej jakości.

Istnieje kilka prostych zasad dotyczących wyboru katalogów.

Katalogi słabej jakości

Co to oznacza? Potrzeba tu nieco intuicji i doświadczenia, aby rozpoznać, że dany katalog nie spełnia norm przyjętych w zdobywaniu wartościowych linków. Jeśli już sam wygląd cię odrzuca - odpuść.

Katalogi powiązane

Czasem zdarza się tak, że jakaś grupa katalogów oferują tzw. multikody. Oznacza to, iż można kupić kod, który będzie dawał możliwość dodania strony do kilku katalogów. Katalogi masowo linkujące między sobą różwnież odpuść.

Katalogi niemoderowane lub wielotematyczne

Tych niestety jest najwięcej. Niemoderowane katalogi to na ogół takie farmy linków, do których każdy może dodać swoje śmieci. To samo tyczy się wielotematycznych. Jedną z ważniejszych zasad seo ninja jest budowanie tematycznego zaplecza.

Katalogi wyłącznie płatne

Jeśli katalog jest płatny oraz nie ma możliwości dodania strony w żaden inny sposób, zastanów się czy przypadkiem nie przekraczas granicy, która nazywa się kupowanie linku. Oczywiście istnieją katalogi płatne, które są wartościowe - jest to np. gazeta.pl.

Podczas wyboru katalogów do budowania swojej pozycji należy zwrócić uwagę także na inne czynniki takie jak PageRank, Alexa rank, wiek katalogu, czy też liczba linków wychodzących (dofollow) z każdej podstrony.

Powiadomienie cookies

Strona lukaszbacik.pl zapisuje pliki cookies na komputerach odwiedzających ją internautów. Czytaj więcej.